S-85S1AB33-I6T1U
ABLIC Inc.
Product No:
S-85S1AB33-I6T1U
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Package:
SNT-6A
Description:
IC REG BUCK 3.3V 200MA SNT-6A
In Stock : 2986
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for S-85S1AB33-I6T1U.
S-85S1AB33-I6T1U Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
S-85S1AB33-I6T1U Specification
Mfr ABLIC Inc.
Series S-85S1A
Package Tape & Reel (TR)
Function Step-Down
Topology Buck
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Product Status Active
Current - Output 200mA
Number of Outputs 1
Base Product Number S-85S1
Output Configuration Positive
Frequency - Switching 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 2.2V
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package SNT-6A
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V