RP357-800-0-B
Astrodyne TDI
Product No:
RP357-800-0-B
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
3PH DELTA MULTI-STAGE HIGH CURRE
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RP357-800-0-B.
RP357-800-0-B Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RP357-800-0-B Specification
Mfr Astrodyne TDI
Series RP357
Current 800 A
Package Box
Inductance -
Filter Type Three Phase (Delta)
Applications General Purpose
Configuration Three Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus, ENEC, SEMKO
Termination Style Terminal Post
Voltage - Rated AC 600V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP357
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.8 kV