RM1E23V25
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
RM1E23V25
Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 90-265V
In Stock : 19
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RM1E23V25.
RM1E23V25 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RM1E23V25 Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series RM1E
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Package Bulk
Output Type AC, Proportional Control
Load Current 25 A
Product Status Active
Voltage - Load 90 V ~ 265 V
Voltage - Input 0 ~ 10VDC