RM1A48D100
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
RM1A48D100
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100A 42-530V
In Stock : 22
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RM1A48D100.
RM1A48D100 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RM1A48D100 Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series RM
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Package Bulk
Output Type AC, Zero Cross
Load Current 100 A
Product Status Active
Voltage - Load 42 V ~ 530 V
Voltage - Input 4 ~ 32VDC