RM1A48A25
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
RM1A48A25
Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 42-530V
In Stock : 138
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RM1A48A25.
RM1A48A25 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RM1A48A25 Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series RM
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Package Bulk
Output Type AC, Zero Cross
Load Current 25 A
Product Status Active
Voltage - Load 42 V ~ 530 V
Voltage - Input 20 ~ 280VAC, 22 ~ 48VDC