RM1A23M100
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
RM1A23M100
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100A 24-265V
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RM1A23M100.
RM1A23M100 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
RM1A23M100 Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series RM
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Package Bulk
Output Type AC, Zero Cross
Load Current 100 A
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Hockey Puck
Product Status Obsolete
Voltage - Load 24 V ~ 265 V