RM1A23D25
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
RM1A23D25
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-265V
In Stock : 100
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RM1A23D25.
RM1A23D25 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RM1A23D25 Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series RM
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Package Bulk
Output Type AC, Zero Cross
Load Current 25 A
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Hockey Puck
Product Status Active
Voltage - Load 24 V ~ 265 V
Voltage - Input 3 ~ 32VDC