Home / Ferrite Cores / RM14/ILP-3F36-E250
minImg
RM14/ILP-3F36-E250
Ferroxcube
Product No:
RM14/ILP-3F36-E250
Manufacturer:
Ferroxcube
Package:
RM 14
Description:
FERRITE CORE RM 250NH 3F36 2PC
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RM14/ILP-3F36-E250.
RM14/ILP-3F36-E250 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RM14/ILP-3F36-E250 Specification
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Width 0.748" (19.00mm)
Finish Uncoated
Height 1.185" (30.10mm)
Length 1.661" (42.20mm)
Series -
Package Bulk
Diameter -
Material 3F36
Core Type RM
Tolerance ±3%
Product Status Active
Inductance Factor (Al) 250 nH