RGC1A60D30KKE
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
RGC1A60D30KKE
Description:
RELAY SSR 32VDC 1PH 600V 30A
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RGC1A60D30KKE.
RGC1A60D30KKE Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RGC1A60D30KKE Specification
Output Type AC, Zero Cross
Load Current 30 A
Product Status Active
Voltage - Load 42 ~ 600V
Voltage - Input 4 ~ 32VDC