RGC1A60D25KKE
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
RGC1A60D25KKE
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
RELAY SSR 32VDC 1PH 600V 25A
In Stock : 19
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RGC1A60D25KKE.
RGC1A60D25KKE Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RGC1A60D25KKE Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series RGC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Package Bulk
Output Type AC, Zero Cross
Load Current 25 A
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Package / Case SSR with Integrated Heat Sink
Product Status Active
Voltage - Load 42 ~ 600V
Voltage - Input 4 ~ 32VDC