Home / Oscillators / RFPRO33-1000.000
minImg
RFPRO33-1000.000
Crystek Corporation
Product No:
RFPRO33-1000.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
Description:
XTAL OSC SO 1.0000GHZ SNWV
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for RFPRO33-1000.000.
RFPRO33-1000.000 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
RFPRO33-1000.000 Specification
Mfr Crystek Corporation
Type SO (SAW)
Output Sine Wave
Series RFPRO
Package Bulk
Ratings -
Function -
Frequency 1 GHz
Mounting Type Free Hanging
Base Resonator Crystal
Package / Case Module Adapter, SMA M to F
Product Status Active
Size / Dimension 0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability -150ppm, +100ppm
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 25mA