Home / Gas Sensors / Q8-GENL-100L-O-X PROPYLENE
minImg
Q8-GENL-100L-O-X PROPYLENE
Automation Components, Inc.
Product No:
Q8-GENL-100L-O-X PROPYLENE
Description:
Combustible Catalytic Bead 0-100
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for Q8-GENL-100L-O-X PROPYLENE.
Q8-GENL-100L-O-X PROPYLENE Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
Q8-GENL-100L-O-X PROPYLENE Specification
Mfr Automation Components, Inc.
Type Combustibles (GENL)
Output 1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485
Series -
Package Tape & Box (TB)
Accuracy -
Product Status Active
Current - Supply 300mA
Voltage - Supply 15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC
Operating Temperature -40°C ~ 50°C