Home / Gas Sensors / Q8-CH3OH-100L-0-X
minImg
Q8-CH3OH-100L-0-X
Automation Components, Inc.
Product No:
Q8-CH3OH-100L-0-X
Description:
Expl Proof, Smart Sensor, CH3OH,
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for Q8-CH3OH-100L-0-X.
Q8-CH3OH-100L-0-X Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
Q8-CH3OH-100L-0-X Specification
Mfr Automation Components, Inc.
Type Methanol (CH3OH)
Output 1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485
Series -
Package Tape & Box (TB)
Accuracy -
Product Status Active
Current - Supply 300mA
Voltage - Supply 15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC
Operating Temperature -10°C ~ 50°C