Q48SA52001NNFA
Delta Electronics
Product No:
Q48SA52001NNFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
DC DC CONVERTER 52V 60W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for Q48SA52001NNFA.
Q48SA52001NNFA Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
Q48SA52001NNFA Specification
Mfr Delta Electronics
Type Isolated Module
Series Delphi Q48SA (60W)
Package Tray
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Efficiency 91%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 60 W
Package / Case 6-DIP Module
Product Status Obsolete
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.39" H (57.9mm x 36.8mm x 9.9mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 52V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number Q48SA
Voltage - Isolation 2.25 kV
Operating Temperature -40°C ~ 120°C
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 1.15A