Q12P1CXXY110E
APEM Inc.
Product No:
Q12P1CXXY110E
Manufacturer:
APEM Inc.
Description:
INDICATOR 110V 12MM PROM YELLOW
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for Q12P1CXXY110E.
Q12P1CXXY110E Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
Q12P1CXXY110E Specification
Mfr APEM Inc.
Type LED
Series Q12
Current 6mA
Package Bulk
Ratings AC
Voltage 110V
Features -
Lens Size 8.00mm Dia
Lamp Color Yellow
Lens Color Yellow
Lens Style Round with Domed Top
Viewing Angle 60°
Product Status Active
Lens Transparency Diffused
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Wavelength - Peak -
Ingress Protection IP67
Panel Cutout Shape Round
Base Product Number Q12P1CXXY
Millicandela Rating 50mcd
Panel Cutout Dimensions 0.47" (11.94mm)
Q12P1CXXY110E Datasheet:
pdf.png
Q12P1CXXY110E FAQ
1. How to purchase Q12P1CXXY110E from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for Q12P1CXXY110E?
4. Are the price and inventory display of Q12P1CXXY110E accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for Q12P1CXXY110E?
9. What should I do if I do not receive technical support from Q12P1CXXY110E in time?
Q12P1CXXY110E Related Parts
A0173
A0173
RFQ
- - rohs.png 16MM IND CTRL INDICATOR ROUND 114/-