PYB15-Q48-D15-U
CUI Inc.
Product No:
PYB15-Q48-D15-U
Description:
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PYB15-Q48-D15-U.
PYB15-Q48-D15-U Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PYB15-Q48-D15-U Specification
Mfr CUI Inc.
Type Enclosed
Series PYB15-U (15W)
Package Tray
Efficiency 89%
Applications -
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 15W
Product Status Active
Approval Agency EN, IEC
Size / Dimension 2.16" L x 2.06" W x 0.75" H (54.9mm x 52.3mm x 19.1mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number PYB15
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 18V
Current - Output (Max) 500mA, 500mA