PYB15-Q24-S5-T
CUI Inc.
Product No:
PYB15-Q24-S5-T
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
DC/DC CONVERTER 5V 15W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PYB15-Q24-S5-T.
PYB15-Q24-S5-T Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PYB15-Q24-S5-T Specification
Mfr CUI Inc.
Type Enclosed
Series PYB15-T (15W)
Package Tray
Efficiency 90%
Applications -
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 15W
Product Status Active
Approval Agency EN
Standard Number 55024; 55032 Class A
Size / Dimension 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number PYB15
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 3A