PVF2A202A11R00
Bourns Inc.
Product No:
PVF2A202A11R00
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.001W J LEAD TOP
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PVF2A202A11R00.
PVF2A202A11R00 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PVF2A202A11R00 Specification
Mfr Bourns Inc.
Series PVF2
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±30%
Resistance 2 kOhms
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.001W
Product Status Obsolete
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Square - 0.079" x 0.079" Face (2.00mm x 2.00mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Carbon
Base Product Number PVF2A
Temperature Coefficient ±500ppm/°C