PTN10-A11SB20
CUI Devices
Product No:
PTN10-A11SB20
Manufacturer:
CUI Devices
Description:
TRIMMER POTENTIOMETER, 10MM, VER
In Stock : 1997
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PTN10-A11SB20.
PTN10-A11SB20 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PTN10-A11SB20 Specification
Mfr CUI Devices
Series PTN10
Package Bag
Tolerance ±20%
Resistance 1 MOhms
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.15W
Product Status Active
Adjustment Type Side Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)