PTMOJ107BT070
Cal-Chip Electronics, Inc.
Product No:
PTMOJ107BT070
Description:
PTANT 20% 6.3V 100UF B LSR 70
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PTMOJ107BT070.
PTMOJ107BT070 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PTMOJ107BT070 Specification
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Type Molded
Series PT
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 100 µF
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm @ 100kHz