PTE60-202A-105B2
Bourns Inc.
Product No:
PTE60-202A-105B2
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
SLIDE POT 1M OHM 0.2W TOP 60MM
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PTE60-202A-105B2.
PTE60-202A-105B2 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
PTE60-202A-105B2 Specification
Mfr Bourns Inc.
Series Pro Audio PTE
Package Tray
Tolerance ±20%
Fader Type Dual
Resistance 1 MOhms
Travel Range 60mm
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Product Status Obsolete
Adjustment Type Top
Size / Dimension Rectangular - 3.425" L x 0.630" W x 0.394" H (87.00mm x 16.00mm x 10.00mm)