PS9401-2-AX
CEL
Product No:
PS9401-2-AX
Manufacturer:
CEL
Package:
16-SSOP
Description:
OPTOISO 5KV 2CH GATE DRVR 16SSOP
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PS9401-2-AX.
PS9401-2-AX Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PS9401-2-AX Specification
Mfr CEL
Series NEPOC
Package Bulk
Technology Optical Coupling
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.173", 4.40mm Width)
Product Status Obsolete
Approval Agency -
Number of Channels 2
Voltage - Isolation 5000Vrms
Current - Peak Output 600mA
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Rise / Fall Time (Typ) 50ns, 50ns
Supplier Device Package 16-SSOP
Voltage - Output Supply 10V ~ 30V
Current - Output High, Low 400mA, 400mA
Pulse Width Distortion (Max) 500ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.56V
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 700ns, 700ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 15kV/µs