PS7200K-1A-F3-A
CEL
Product No:
PS7200K-1A-F3-A
Manufacturer:
CEL
Package:
4-SOP (2.54mm)
Batch:
Datasheet:
Description:
SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-40V
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PS7200K-1A-F3-A.
PS7200K-1A-F3-A Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
PS7200K-1A-F3-A Specification
Mfr CEL
Series PS, OCMOS
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Package Tape & Reel (TR)
Output Type AC, DC
Load Current 200 mA
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SOP (0.173", 4.40mm)
Product Status Obsolete
Voltage - Load 0 V ~ 40 V
Voltage - Input 1.2VDC
Termination Style Gull Wing
Supplier Device Package 4-SOP (2.54mm)
On-State Resistance (Max) 2 Ohms