PS-375-150-WT
Brady Corporation
Product No:
PS-375-150-WT
Manufacturer:
Brady Corporation
Description:
SLEEVE 0.375"DIAX1.5"W 1=1000PCS
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PS-375-150-WT.
PS-375-150-WT Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
PS-375-150-WT Specification
Mfr Brady Corporation
Color White
Series PermaSleeve®
Package Bulk
Material Polyolefin (PO)
Label Size 1.50" W x 0.38" Dia (38.1mm x 9.5mm); Cable O.D. 0.13" ~ 0.32" (3.2mm ~ 8.1mm)
Label Type Heat Shrinkable
Product Status Active
Base Product Number PS-375
Operating Temperature -55°C ~ 135°C