POE012-PD13050S
Bourns Inc.
Product No:
POE012-PD13050S
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
POE TRANSFORMER, 12W, EPD13,150U
In Stock : 150
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for POE012-PD13050S.
POE012-PD13050S Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
POE012-PD13050S Specification
Mfr Bourns Inc.
Type For DC/DC Converters
Style -
Series POE-PD
Package Tape & Reel (TR)
Footprint -
Frequency 200kHz
Applications Power Over Ethernet (PoE)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Intended Chipset -
Size / Dimension 0.638" L x 0.551" W (16.20mm x 14.00mm)
Voltage - Primary 36 ~ 57V
Voltage - Auxiliary 10.5V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Chipset Manufacturer -
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance @ Frequency 150µH @ 1kHz