PMR-36V320W1AT
Delta Electronics
Product No:
PMR-36V320W1AT
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 36V 320W
In Stock : 12
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PMR-36V320W1AT.
PMR-36V320W1AT Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
PMR-36V320W1AT Specification
Mfr Delta Electronics
Type Enclosed
Series PMR (320W)
Package Box
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Efficiency 91.5%
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 320W
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, cURus, EAC, KC, TUV, UKCA
Standard Number 60335-1; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Size / Dimension 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (214.9mm x 115.1mm x 30.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.9 A
Voltage - Output 1 36V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)