PMH-24V100WCAH
Delta Electronics
Product No:
PMH-24V100WCAH
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PMH-24V100WCAH.
PMH-24V100WCAH Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
PMH-24V100WCAH Specification
Mfr Delta Electronics
Type Enclosed
Series PMH (100W)
Package Bulk
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, Universal Input
Efficiency 89%
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 100W
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Size / Dimension 6.22" L x 3.82" W x 1.50" H (158.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.16 A
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number PMH-24
Voltage - Isolation 4.2 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)