PLP75-1048G
Bel Power Solutions
Product No:
PLP75-1048G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 75W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PLP75-1048G.
PLP75-1048G Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PLP75-1048G Specification
Mfr Bel Power Solutions
Type Open Frame
Series PLP75 (75W)
Package Bulk
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Efficiency 80%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 75W
Product Status Obsolete
Approval Agency CE
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.4 A
Voltage - Output 1 48V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required Yes
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)