Home / LED Drivers / PLDA60-1250-277DA
minImg
PLDA60-1250-277DA
CUI Inc.
Product No:
PLDA60-1250-277DA
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PLDA60-1250-277DA.
PLDA60-1250-277DA Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PLDA60-1250-277DA Specification
Mfr CUI Inc.
Type Constant Current
Series PLDA60 (60W)
Weight 1.168 lbs (530 g)
Dimming DALI
Package Bulk
Ratings IP67
Features OTP, OVP, SCP
Topology AC DC Converter
Efficiency 86%
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 60 W
Product Status Obsolete
Approval Agency CE, cURus, PSE, TUV
Size / Dimension 10.32" L x 1.58" W x 0.99" H (262.0mm x 40.0mm x 25.2mm)
Voltage - Output 9 ~ 48V
Number of Outputs 1
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Voltage - Input (Min) 90VAC
Current - Output (Max) 1.25A