PL22CHLB110
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
PL22CHLB110
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
PLT LIGHT 110 VAC/DC BLUE LED
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PL22CHLB110.
PL22CHLB110 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PL22CHLB110 Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Type LED
Series PL
Current 18mA
Package Box
Ratings AC/DC
Voltage 110V
Features -
Lens Size 29.00mm Dia
Lamp Color Blue
Lens Color -
Lens Style Round with Flat Top
Viewing Angle -
Product Status Active
Lens Transparency -
Termination Style -
Wavelength - Peak -
Ingress Protection IP65
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating -
Panel Cutout Dimensions 0.866" (22.00mm)