PJT-27V150WBNA
Delta Electronics
Product No:
PJT-27V150WBNA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 27V 150W
In Stock : 30
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PJT-27V150WBNA.
PJT-27V150WBNA Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
PJT-27V150WBNA Specification
Mfr Delta Electronics
Type Open Frame
Series PJT (150W)
Package Bulk
Features Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Efficiency 89.5%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 150W
Product Status Active
Approval Agency CB Scheme, CE, EAC, EN, SIQ, UL
Standard Number 50581; 55024; 55032; 60950-1; 61000-3-3; 62368-1;
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.44" H (127.0mm x 76.2mm x 36.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.55 A
Voltage - Output 1 27V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number PJT-27
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)