PJT-18V100WBBA
Delta Electronics
Product No:
PJT-18V100WBBA
Manufacturer:
Delta Electronics
Description:
AC/DC CONVERTER 18V 80W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PJT-18V100WBBA.
PJT-18V100WBBA Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
PJT-18V100WBBA Specification
Mfr Delta Electronics
Type Open Frame
Series PJT (100W)
Package Bulk
Features Adjustable Output, Universal Input
Efficiency 89%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 80W (100W Forced Air)
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.25" H (101.6mm x 50.8mm x 31.8mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.44 A
Voltage - Output 1 18V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number PJT-18
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)