PFR02S-4R7-JNH
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
PFR02S-4R7-JNH
Package:
01005
Description:
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/32W 01005
In Stock : 58900
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PFR02S-4R7-JNH.
PFR02S-4R7-JNH Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PFR02S-4R7-JNH Specification
Mfr Delta Electronics/Cyntec
Series PFR02S
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 4.7 Ohms
Composition Thick Film
Power (Watts) 0.03W, 1/32W
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Base Product Number PFR02S
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 01005
Temperature Coefficient -200/ +600ppm/°C