PFC375-4200
Bel Power Solutions
Product No:
PFC375-4200
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CNVRTR 24V 5V 2X12V 375W
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PFC375-4200.
PFC375-4200 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PFC375-4200 Specification
Mfr Bel Power Solutions
Type Enclosed
Series PFC375 (375W)
Package Bulk
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
Efficiency 68%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 375W
Product Status Active
Approval Agency CE
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Size / Dimension 9.00" L x 5.00" W x 2.50" H (228.6mm x 127.0mm x 63.5mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 1 10 A
Current - Output 2 10 A
Current - Output 3 4 A
Current - Output 4 4 A
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 6 -
Base Product Number PFC375
Voltage - Isolation 2.6 kV
Minimum Load Required Yes
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)