PD30CNP06PPRT
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
PD30CNP06PPRT
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
SENSOR RETROREFLECTIVE 6M PNP
In Stock : 9
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PD30CNP06PPRT.
PD30CNP06PPRT Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PD30CNP06PPRT Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series PD
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Red (660nm)
Response Time 500µs
Product Status Obsolete
Sensing Method Retroreflective
Adjustment Type Teaching Method
Sensing Distance 236.22" (6m)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IEC 60529 IP67
Base Product Number PD30CNP06
Output Configuration PNP
Operating Temperature -25°C ~ 55°C