PD30CNB20PAIS
Carlo Gavazzi Inc.
Product No:
PD30CNB20PAIS
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Description:
SENSOR REFLECTIVE 200MM PNP
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PD30CNB20PAIS.
PD30CNB20PAIS Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PD30CNB20PAIS Specification
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Series PD
Package Box
Cable Length 78.74" (2m)
Light Source Infrared (850nm)
Response Time 1ms
Product Status Active
Sensing Method Reflective, Diffuse
Adjustment Type Adjustable, 210° Turn Potentiometer
Sensing Distance 7.874" (200mm)
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Connection Method Cable
Ingress Protection IEC 60529 IP67
Base Product Number PD30CNB20
Output Configuration PNP
Operating Temperature -25°C ~ 60°C