PBA1500T-5
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBA1500T-5
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 5V
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PBA1500T-5.
PBA1500T-5 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PBA1500T-5 Specification
Mfr Cosel USA, Inc.
Type Enclosed
Series PBA (1500W)
Package Box
Efficiency 81%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Input 170 ~ 264 VAC
Size / Dimension 10.55" L x 7.01" W x 2.40" H (268.0mm x 178.1mm x 61.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 300 A
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Base Product Number PBA1500
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)