PBA1500F-48
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBA1500F-48
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 1500W
In Stock : 13
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for PBA1500F-48.
PBA1500F-48 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
PBA1500F-48 Specification
Mfr Cosel USA, Inc.
Type Enclosed
Series PBA (1500W)
Package Box
Features DC Input Capable, Universal Input
Efficiency 87%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 1680W
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Number of Outputs 1
Current - Output 1 35 A
Voltage - Output 1 48V