P51-75-S-P-MD-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
Product No:
P51-75-S-P-MD-20MA-000-000
Description:
SENSOR 75PSIS M20 4-20 MA
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for P51-75-S-P-MD-20MA-000-000.
P51-75-S-P-MD-20MA-000-000 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
P51-75-S-P-MD-20MA-000-000 Specification
Mfr Amphenol SSI Technologies
Output 4 mA ~ 20 mA
Series MediaSensor™
Package Box
Accuracy ±0.5%
Features Amplified Output, Temperature Compensated
Port Size Male - M20 x 1.5
Port Style Threaded
Output Type Analog Current
Maximum Pressure -
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Termination Style MD, 4 Pin
Operating Pressure 75PSI (517.11kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C