P38-24SAX/MHIA
Polytron
Product No:
P38-24SAX/MHIA
Manufacturer:
Polytron
Description:
AC/DC CONVERTER 24V
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for P38-24SAX/MHIA.
P38-24SAX/MHIA Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
P38-24SAX/MHIA Specification
Mfr Polytron
Type Enclosed
Series P3
Package Bulk
Features -
Efficiency -
Applications Medical
Mounting Type Through Hole
Package / Case 7-DIP Module
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus
Line Regulation ±0.1%
Load Regulation ±0.1%
Voltage - Input 115 ~ 220 VAC
Size / Dimension 4.00" L x 2.70" W x 2.00" H (101.6mm x 68.6mm x 50.8mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number P38-24
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Current - Output (Max) 800mA