Home / Oscillators / OH300-71003SV-100.0M
minImg
OH300-71003SV-100.0M
Connor Winfield
Product No:
OH300-71003SV-100.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
In Stock : 14
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for OH300-71003SV-100.0M.
OH300-71003SV-100.0M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
OH300-71003SV-100.0M Specification
Mfr Connor Winfield
Type VCOCXO
Output Sine Wave
Series OH300
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 7-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppb
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C