Home / Oscillators / OH100-70503CF-020.0M
minImg
OH100-70503CF-020.0M
Connor Winfield
Product No:
OH100-70503CF-020.0M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC OCXO 20.0000MHZ CMOS TH
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for OH100-70503CF-020.0M.
OH100-70503CF-020.0M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
OH100-70503CF-020.0M Specification
Mfr Connor Winfield
Type OCXO
Output CMOS
Series OH100
Package Tray
Ratings -
Function -
Frequency 20 MHz
Mounting Type Through Hole
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±5ppb
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C