MSD1278H-274KED
Coilcraft
Product No:
MSD1278H-274KED
Manufacturer:
Coilcraft
Description:
FIXED INDUCTOR 270UH SMD
In Stock : 1028
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MSD1278H-274KED.
MSD1278H-274KED Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
MSD1278H-274KED Specification
Mfr Coilcraft
Height 0.317" (8.05mm)
Series MSD1278H
Package Strip
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) - Series 1.47Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel 367.5mOhm Max
Inductance - Connected In Series 1.08 mH
Inductance - Connected In Parallel 270 µH