MPL55-12-B5
B B Battery
Product No:
MPL55-12-B5
Manufacturer:
B B Battery
Description:
BATTERY LEAD ACID 12V 53AH
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MPL55-12-B5.
MPL55-12-B5 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MPL55-12-B5 Specification
Mfr B B Battery
Series MPL
Weight 17700 g
Package Bulk
Capacity 53Ah
Shelf Life 12 Months
Shipping Info -
Discharge Rate 10Hr
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 12 V
Size / Dimension 9.06" L x 5.55" W x 7.95" H (230.1mm x 141.0mm x 202.0mm)