MN095401-1
DB Unlimited
Product No:
MN095401-1
Manufacturer:
DB Unlimited
Description:
MIC COND ANALOG NC 0.382"DIA
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MN095401-1.
MN095401-1 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MN095401-1 Specification
Mfr DB Unlimited
Type Electret Condenser
Shape Circular
Series -
Package Box
Ratings -
Direction Noise Cancelling
S/N Ratio 55dB
Output Type Analog
Termination Solder Pads
Height (Max) 0.213" (5.40mm)
Port Location Top
Product Status Active
Frequency Range 100 Hz ~ 10 kHz
Voltage - Rated 1.5 V
Current - Supply 500 µA
Size / Dimension 0.382" Dia (9.70mm)