Home / Varistors, MOVs / MLVA04V18C085-R
minImg
MLVA04V18C085-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
MLVA04V18C085-R
Description:
VARISTOR 22V 20A 0402
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MLVA04V18C085-R.
MLVA04V18C085-R Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MLVA04V18C085-R Specification
Mfr Eaton - Electronics Division
Energy 0.05J
Series MLVA
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 20 A
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MLVB04
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 26.4 V
Varistor Voltage (Min) 17.6 V
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Capacitance @ Frequency 85 pF @ 1 MHz