Home / Varistors, MOVs / MLVA02V05C047-R
minImg
MLVA02V05C047-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
MLVA02V05C047-R
Description:
VARISTOR 11V 0201
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MLVA02V05C047-R.
MLVA02V05C047-R Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MLVA02V05C047-R Specification
Mfr Eaton - Electronics Division
Energy -
Series MLVA
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Maximum AC Volts 4 V
Maximum DC Volts 5.5 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MLVB02
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 14 V
Varistor Voltage (Min) 8 V
Varistor Voltage (Typ) 11 V
Capacitance @ Frequency 47 pF @ 1 MHz