MFBM1V2012-800-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
MFBM1V2012-800-R
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
In Stock : 5756
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MFBM1V2012-800-R.
MFBM1V2012-800-R Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MFBM1V2012-800-R Specification
Mfr Eaton - Electronics Division
Series MFBM1V2012
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Filter Type Power Line
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Number of Lines 1
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Current Rating (Max) 3A
Impedance @ Frequency 80 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm