MFBM1V1005-150-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
MFBM1V1005-150-R
Description:
FERRITE BEAD 15 OHM 0402 1LN
In Stock : 2890
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MFBM1V1005-150-R.
MFBM1V1005-150-R Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MFBM1V1005-150-R Specification
Mfr Eaton - Electronics Division
Series MFBM1V1005
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Filter Type Power Line
Height (Max) 0.026" (0.65mm)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Number of Lines 1
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Max) 1.8A
Impedance @ Frequency 15 Ohms @ 100 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 50mOhm