MF72-012D7
Cantherm
Product No:
MF72-012D7
Manufacturer:
Cantherm
Description:
ICL 12 OHM 20% 1A 9MM
In Stock : 1855
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for MF72-012D7.
MF72-012D7 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
MF72-012D7 Specification
Mfr Cantherm
Series MF72
Package Bulk
Diameter 0.354" (9.00mm)
R @ 25°C 12 Ohms
Tolerance ±20%
R @ Current 816 mOhms
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Active
Approval Agency -
Current - Steady State Max 1 A